Newsletter

© 2019 Fit-Lates

  • Facebook - White Circle

O NÁS

Štúdio

Nachádzame sa v priestoroch na rohu budovy na Košickej 56. Cvičí sa v priestrannej miestnosti, kde má každý dosť priestoru a nemusí sa tlačiť. Cvičenie prebieha na podložkách tzv. mat pilates s rôznymi pomôckami, ako sú valec, overball, theraband atď..

Cvičí sa podľa rozvrhu, preto je potrebné sa objednávať.

Objednať sa môžete cez náš web, telefónom, e-mailom a cez Facebook.

PARKOVANIE po 16tej je zadarmo hneď pri vchode. Po zazvonení na rampe stačí povedať, že idete cvičiť.

Tešíme sa na Vás.

INŠTRUKTORI

Radoslav Cvik - Pilates inštruktor II. stupňa

Trénovaniu som sa začal venovať v roku 2013 ako Fitness tréner a následne som spoznal aj Pilates cvičenie. Toto cvičenie mi učarovalo svojou efektívnosťou a zároveň jednoduchosťou, preto som sa mu začal aktívne venovať.

V roku 2015 som absolvoval školenie Pilates inštruktor I. stupňa. V Januári 2017 som absolvoval skušky na Pilates inštruktora II. stupňa. Postupne som sa ďalej vzdelával a stále v tom pokračujem, napr. cvičenia s Thera-band, Valcom, Fit-loptou a Flowin.

" Som presvedčený o pozitívnom vplyve cvičenia Pilates a preto som na jeseň 2016 otvoril PILATES štúdio pre mužov aj ženy Fit-lates.com.  Verím, že Pilates cvičenie pomáha k vyššej kvalite života. Teším sa na Vašu návštevu"

Zuzana Smreková - Pilates inštruktor I. stupňa

Po narodení dvojčiat v roku 2008 už moje telo nefungovalo tak ako predtým. Diastáza, bolesti chrbta a zápästí, sedavé zamestnanie ma donútili hýbať sa.
Po rokoch hľadania vhodného cvičenia som sa rozhodla pre pilates. Moju túžbu učiť som prepojila s pohybom, ktorý mi dáva zmysel a stala som sa pilates inštruktorkou I. stupňa. Páči sa mi, že ide o vedomé cvičenie, kedy 3x precízne prevedný cvik má väčší efekt ako 10 chybných opakovaní. Úžasný je aj fakt,
ako si správnym dýchaním vieme vyriešiť veľa zdravotných problémov.
Teším sa na nové možnosti a poznatky, ktoré mi ponúka práve pilates. Veľmi rada sa s vami o ne podelím na našich hodinách. 

"Darujte čas len sebe a príďte sa ku nám nadýchnuť, posilniť svoje svaly, upokojiť a možno aj rozveseliť svoju myseľ, prekonať
svoje možnosti ... Verím, že moje hodiny vám budú odmenou. Teším sa na vás."

Michaela Magalová - Pilates inštruktor I. stupňa

Pred dvoma rokmi, som sa stala cvičiteľkou Pilatesu pretože Pilates považujem za najvodnejšie kompenzačné alebo doplnkové cvičenie vhodné prakticky pre každého.

 

Absolvovala som denné 8 ročné štúdium tanca na Tanečnom konzervatóriu, avšak úraz kolena predčasne ukončil moju rozbehnutú tanečnú kariéru. Popri štúdiu som bola tri roky sólistkou umeleckého súboru Lúčnica, kde som po úraze pôsobila ešte dva roky aj ako tanečná pedagogička. Ako pedagogička som pracovala aj pre tanečný súbor Ekonomickej univerzity.

 

Vysokú školu som absolvovala úplne iným smerom. Na City University v Bratislave som dosiahla titul MBA. Počas profesionálnej kariéry, som pracovala v kancelárii a v aute,  takže so sedavým zamestnaním mám bohaté skúsenosti. ☺

 

Dve materské dovolenky ma doviedli naspäť ku aktívnemu pohybu. Keďže viem, čo môže urobiť s našim telom príliš pohybu a čo zase málo, hľadala som najvhodnejší spôsob cvičenia na kompenzáciu. Po experimentovaní s mnohými cvičeniami (rôzne formy jógy, fitness, zumba, aerobic, spinning…) som sa rozhodla urobiť si skúšky Pilates inštruktor I a zároveň workshop na Pilates počas tehotenstva a po pôrode.

Je to ideálne cvičenie, ktoré nezaťažuje chrbát a kĺby. Je vhodné pre všetky vekové kategórie. Spevňuje hlboký svalový system (HSS), pracuje z hĺbky smerom von. Keď máme pevný HSS, môžeme na ňom stavať a robiť akékoľvek ďaľšie druhy cvičení. Správne cvičenie pôsobí blahodárne na telo aj myseľ. Hodiny môžu byť kompenzačné, ale aj kondičné.  Príďte a vyskúšajte.

Dominika Vlčková - Pilates inštruktor II. stupňa

Pohyb je mojou veľkou záľubou a inšpiráciou, už od malička som sa venovala tancu, ľahkej gymnastike a neskôr volejbalu.
 

Práve skolióza ma prinútila si nájsť dobého fyzioterapeuta, ktorý mi ukázal Piltates cvičenie. Zo začiatku to bolo veľmi náročné, ale neskôr som si Pilates a aj samotnú fyzioterapiu zamilovala a uvedomila som si, že toto je to čo chcem vo svojom živote robiť.

 

Momentálne študujem fyzioterapiu a popritom som si spravila Inštruktorský kurz Pilatesu II. kvalifikačného stupňa.